5 grudnia

Święta w firmie, czyli jak zadbać o świąteczny nastrój.


Święta Bożego Narodzenia są jedyne w swoim rodzaju. Cały rok na nie czekamy, a już od początku grudnia czujemy tę magiczną atmosferę i wszystko wokół przypomina nam o zbliżającej się Gwiazdce. Jak sprawić, aby firma była jednym z takich miejsc?

Przygotowaliśmy krótką check listę, która w tym pomoże:


Wysłanie życzeń

w formie kartki świątecznej, e-maila czy newslettera. Każda z nich jest mile widziana. Zarówno klienci, jak i pracownicy docenią miłe słowo.

Prezenty dla pracowników

drobny upominek, bon prezentowy, czy kosze bożonarodzeniowe ze słodyczami, kawą, alkoholem lub ozdobami świątecznymi.

Aktualizacja strony internetowej

Zmień szatę graficzną na świąteczną oraz jeśli w czasie świąt zmienią się godziny wykonywania usług, poinformuj o tym na stronie.

Spotkanie świąteczne

czy inaczej nazywana wigilia firmowa, to doskonały powód do zintegrowania zespołu oraz poznania siebie nawzajem. Podczas spotkania można przekazać pracownikom upominki, bądź zorganizować akcję charytatywną

Wystrój i wyposażenie biura

Zadbaj o to, aby w biurze pojawiły się elementy wprawiające w świąteczny nastrój np. lampki, stroiki czy choinka. Świątecznej aurze sprzyjać będzie też ciepła, aromatyczna zimowa herbata, bądź kubek gorącej czekolady.

To co masz zrobić po Świętach, postaraj się zrobić przed

Aby natłok zadań nie popsuł Ci humoru po Świętach, uporządkuj sprawy firmowe przed przerwą świąteczną np. odpisz na zaległe maile, ureguluj wszystkie rachunki, wyślij zaległe faktury, przygotuj dokumenty dla księgowej.

Zapytaj wcześniej pracowników o ich preferencje co do terminu spotkania. Gdy zorganizujesz je za późno, tuż przed samym Bożym Narodzeniem, dużo osób ze względu na swoje prywatne zobowiązania może się nie pojawić.

Mamy nadzieję, że ta check lista Cię zainspiruje oraz sprawi, że nie zapomnisz o żadnym z punktów.


Podziel się na social media

Powrót do kalendarza