16 grudnia

Coraz bliżej Święta!


I coraz więcej przygotowań do Wigilii. Dodatkowe prace domowe i opieka nad dziećmi może nie wydawać się pięknym grudniowym planem dla zapracowanych osób. Jednak mamy pomysł, jak wykorzystać ten czas produktywnie i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Wyzwania świąteczne!


Lista rzeczy do zrobienia to dobry pomysł, aby nie zapomnieć o żadnej z nich. Następnie wspólnie z dziećmi przypiszcie osoby do danej czynności. Warto pamiętać, że każdy ma coś, w czym czuje się lepiej, a w czymś innym – gorzej. Wspólne przypisywanie zadań sprawi, że dzieci wybiorą coś, co im się bardziej podoba. Zwiększy to ich zaangażowanie i będą tę czynność chętniej wykonywały.

Nikt chyba nie lubi słowa obowiązek. Dzieci na samą myśl chętnie schowałyby się pod łóżko. Nic w tym dziwnego, bo dorośli również nie przepadają za obowiązkami. A co, gdyby zamiast świątecznych obowiązków mówić o świątecznych wyzwaniach? Czy nie brzmi to lepiej i bardziej zachęcająco? Dzieci chętniej podejmą się wyzwania i wypróbują swoich sił. Będzie to działać na nie motywująco!

Dzieci z dostępem do Internetu ratują Święta!


Kto lepiej surfuje po Internecie niż dzieci? No właśnie, nikt! To one od najmłodszych lat posługują się smartfonami i tabletami. Skoro to potrafią, są w tym dobre i co najważniejsze: lubią to, dajcie im wykazać się na tym polu. Poproście o wyszukanie przepisu na świąteczne potrawy, które chcieliby przygotować, o wyszukanie ciekawego sposobu pakowania prezentów lub przyozdabiania wigilijnego stołu. Materiały z Internetu mogą posłużyć jako inspiracje świąteczne.

Pieczenia czas!


Święta kojarzą się dzieciom nie tylko z prezentami, ale i ze słodyczami. W tym okresie liczy się czekolada, ciasta i pierniczki.
Ozdabianie pierniczków trafia w serca większości zwolenników Świąt. Wspólne dekorowanie przybliża przygotowania świąteczne do końca oraz pozwala na spędzenie razem czasu. To wspaniały pomysł nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Dzieci uwielbiają tworzyć, dlatego przygotuj dla nich pisaki z lukrem, kolorowe posypki, orzeszki, landrynki czy jadalny brokat! Niech każdy puści wodze fantazji i udekoruje pierniczki na swój sposób. Może wyjdzie z tego masowa produkcja?

Choinka po swojemu :)


Pełna kolorowych bombek, oryginalnych łańcuchów, magicznych światełek i z gwiazdą na samym czubku – czy taki obraz macie przed oczami, gdy myślicie o choince? A może by tak zlecić młodszemu pokoleniu ubranie choinki?

Młodsze dzieci chętnie wykonują prace plastyczne. Na pewno się zaangażują w tworzenie ozdób na choinkę. A co mogą przygotować? Praktycznie wszystko. Z kolorowego papieru mogą zrobić łańcuch, a z białego aniołki. (Więcej pomysłów na ozdoby świąteczne znajdziecie w okienku 9 grudnia naszego kalendarza) Dzieci chętnie pomogą przy zawieszaniu na nitce pierniczków bądź cukierków, przy czym pewnie będą liczyły na ich podjadanie. Czy to nie będzie najpiękniejsza choinka na świecie?


Podziel się na social media
Powrót do kalendarza